Írokéz magazin ∗pop-kultúr-mentálmagazin∗

Győzelmekkel zárta az őszt az Érd női kézilabdacsapata

2013. december 01. - Írókéz magazin

NB1 Felnőtt alapszakasz

'Minden jó, ha jó a vége!' Különösen igaz ez Szabó Edina csapatának őszi teljesítményének zárására mégpedig mind a három sorozatban (NB1, MK, KEK) ahol talpon van. Mi az, hogy talpon van harcol az aranyért! A bajnokságban az elszalasztott felzárkozási lehetőség (meglepetésre vereség a Veszprém otthonában 22-20) után fölényesen és meggyőző játékkal darálta be az MTK-t (38-23), majd az év utolsó mérkőzésén Dunaújvárosból hozták el mindkét pontot egy igazán értékes idegenbeli győzelemmel (27-34). A tabellán így 11 fordulót követően a 4. helyen állnak a lányok egy ponttal lemaradva a dobogó harmadik fokától épp a Dunaújváros mögött, és néggyel a második Fraditól.

Dunaújvárosi KA - ÉRD (14-17) 27-34

Legközelebb december 29-én vasárnap Egerben egy szép győzelemmel zárhatja a z eseménydús 2013-as évet a gárda, majd alig pár nap pihenést követően 2014. január 04-én hazai környezetben fogadják a Siófokot, akikkel a múltban többször is nagy csatákban feszültek egymásnak.

Eszterházy KFSC-Globál Safe - ÉRD 2013.12.19. 18.00

ÉRD - Siófok KC-Galerius Fürdő 2014-01.04. 18:00

Magyar Kupa (MK)

Maradjunk még magyar földön. A Magyar Kupa negyedik fordulójában azt a Békéscsabát látta vendégül az Érd, akiket a bajnokság alapszakaszának 9. fordulójában egyszer már két vállra fektetett, méghozzá a Viharsarokban! Nem árulunk el nagy titkot, hogy ezúttal sem jelentett megoldatlan feladatot átlépni a csabaiakon (32-19), biztosítva így a csapat helyét a legjobb nyolc között.

ÉRD - Békéscsabai ENK SE (17-10) 32-19

Kupagyőztesek Európa Kupája (KEK)

A nemzetközi porondon az a holland Sercodak Dalfsen együttese volt az ellenfél, akiket az Érd 3 gólos előnnyel (23-26) várhatta a hazai visszavágót. Senki sem várt könnyed továbbjutást, de talán nagyobb önbizalommal, valamint az első meccsen is megfigyelt  visszaesés kiküszöbölésével kevesebb izgalmas percet kellet volna átélniük a hazai drukkereknek és csapatvezetésnek. Volt olyan pillanat a találkozón - az 50. percben 15-19-es holland előnynél - amikor is már a Dalfsen állt továbbjutásra.  Végül is minden a helyére került, a pontosabb hazai befejezéseknek köszönhetően kettős győzelemmel (23-26; 21-20) összesítésben 47-43-al továbbjutott az Érd, és hasonlóan a Veszprémhez és az FTC-hez csatlakozott a KEK legjobb 16 csapatához.

Sercodak Dalfsen - ÉRD (11-17) 23-26

ÉRD - Sercodak Dalfsen (9-9) 21-20

A legjobb 16 között a német Buxtehuder SV lesz az Érd ellenfele. Az első mérkőzésre Magyarországon a 2014 február 1-2-ai hétvégén, míg a visszavágóra február 7-én vagy 8-án kerül sor Németországban.