A sorozatok és a fantasy kedvelői számára 2011 kétségkívül a Trónok harca éve volt. Ez az elképesztő világ egy George R. R. Martin nevezetű író agyából pattant ki, akinek képzelőerőért biztosan nem kell a szomszédba mennie. Igazi mentális orgazmus lenne egy (sajnos már csak egy másik létsíkon szervezhető) brainstorming Martin és a 70-es években elhunyt J. R. R. Tolkien közreműködésével, bár Martin saját elmondása szerint messze áll Tolkien zsenialitásától. Ennek ellenére talán nem túlzás azt állítani, hogy A Gyűrűk Ura óta nem találkozhattunk ilyen aprólékosan kidolgozott, rejtélyekkel terhes képzeletbeli univerzummal, melyet a széria két alkotója, David Benioff és D. B. Weiss az író aktív közreműködésével (többek közt a vágásban is részt vett) varázsolt mozgóképpé, így a hitelesség megkérdőjelezhetetlen.
Míg az első évad a hét részesre tervezett, A tűz és jég dala című regényciklus első kötetét dolgozta fel, az USA-ban április 1-jén startoló – a rajongókat stílusosan bolondok napján őrjítő - második évad a Királyok csatáját mutatja be. Az első évadban megismerhettük a Hét Királyságban élő legfontosabb házakat és karaktereket (a rossz névmemóriával rendelkezők felköthették, amit fel kell), és az őket mozgató motivációkat. Fény derült az éppen hatalmon lévő Baratheon család sötét titkaira, például a mindenre képes, Lannister családból származó királyné vérfertőzésére, valamint az északi Stark-ház erőfeszítéseire, és a karakterbőségben minden néző megtalálhatta a neki tetsző figurákat.
A cselekményt néhány borzongató feszültséget generáló rejtély is színesíti. Északon, a Falon az Éjjeli Őrség a Másoktól próbálja védeni a Királyságot, akiket nagyobb kihívás megölni, mint a zombikat. Keleten pedig a múltban uralkodó, ám száműzött Sárkánykirály utódai, vagyis a Targaryen-ház tagjai trónfosztásra készülnek. Csak a tisztánlátás érdekében: nem véletlenül nevezték az egykori uralkodót Sárkánykirálynak…
A Trónok harcában nem a Jó és Rossz hagyományos értelemben vett, misztikus és igazságos küzdelmét láthatjuk: sokkal inkább a realitáson, a nyers brutalitáson, az áruláson és a pajzánkodáson van a hangsúly, a hét főbűn szinte mindegyikét sikeresen prezentálják a szereplők. Kiismerhetetlen, komplex karakterek, mindegyiküknek van egy sötét, intrikus oldala, mint egy szappanoperában - de ez ne tévesszen meg senkit, mert a megvalósítás közel sem szappanoperás! A HBO ezúttal is kitesz magáért: az első évad nézettségének és sikerének köszönhetően a második évad jeleneteinek felvételeinél ritkábban kellett a CGI módszert igénybe venni, és több eredeti helyszínen dolgozhatott a stáb, például Horvátországban (Dubrovnik) és Izlandon, a karakterek megformálását pedig olyan egyéniségekre bízták az első évadbeli pikáns és szemtelen alakításáért Emmy-t és Golden Globe-ot is bezsebelő Peter Dinklage, vagy a Sárkánykirály utódját alakító gyönyörű és tehetséges újonc, Emilia Clarke.
A második évadban felgyorsulnak az események, hisz mindenki a Vastrónt akarja, tehát fokozódik a cselszövés, ráadásul az ígéretek szerint sokkal több csatajelenet, és lélegzetelállító tájak elégítik majd ki a nézők retináit. Ha még nem láttad az első évadot, akkor érdemes pótolni. Ha láttad, akkor valószínűleg egyértelmű a sorozathűség.
Az új részek feliratos változatát hétfőnként tűzi műsorra a HBO, az első rész szinkronos premierje április 15-én, 21:50-től lesz. Ráadásul a HBO Go-n április 8-ig bárki ingyen megnézheti az epizódot!
szexi ribizli